Szukaj
Bądź na bierząco
Zapisz się do newslettera. Otrzymasz ciekawe wskazówki na temat zabezpieczenia antypoślizgowego. Nowości i wydarzenia. Przedstawimy Ci różne wartościowe produkty.
Loading

Zabezpieczenie antypoślizgowe Giorgin – Zasada działania

Zabezpieczenie antypoślizgowe Giorgin®, powoduje chemiczną reakcję z kwarcem i silikatem zawartym w materiale powierzchni.

Przy czym powstają mikroskopijnie małe, w formie talerza pory, które jak miniaturowe przyssawki trzymają Państwa buty, czy bose nogi. W ten sposób zapobiegając poślizgnięciu.

Każdy produkt jest inny. W niektórych kamieniach powstają mikroskopijne kanaliki, które odprowadzają nadmiar wody i zapobiegają w ten sposób efektowi poślizgu.

aquaplaning

aquaplaning

Aquaplaning to również niebezpieczeństwo dla samolotów i samochodów. Kiedy na drodze jest zbyt wiele wody i opona nie jest w stanie jej wypompować, pomiędzy oponą (stopą czy podeszwą) a powierzchnią nośną, tworzy się film wodny. To właśnie ten film wodny powoduje poślizg. Reasumując, brak tarcia – spowodowany filmem wodnym – skutkuje poślizgnięciem.

Aquaplaning jest zjawiskiem, który przysparza także wiele frajdy. Typowym przykładem jest zjeżdżalnia w aquaparku. Kiedy wyłączy się wodę spływającą po trasach, można podejść pod górę bez większego kłopotu.

Oto „tajemnica” bezpiecznego stąpania Giorgin®.

Zabezpieczenie antypoślizgowe Giorgin® nie zostawia żadnych szkodliwych pozostałości. Z ogromnym powodzeniem, stosuje się go między innymi w kuchniach, na zmywakach. Ale również świetnie zdaje egzamin pod wodą, np. dno basenu wyłożone płytkami.

Wszędzie tam, gdzie podłoga jest bardzo często mokra czy tłusta.

Po dokonaniu neutralizacji podłoga od razu może być bez żadnych ograniczeń oddana do użytku. Ponieważ nie powstają żadne nierówności na powierzchni można ją bezproblemowo czyścić i sprzątać. Na przykład powierzchnie z granitu czy innego kamienia dobrze jest po takiej obróbce zaimpregnować. Impregnacja powoduje, że kamień mniej nasiąka (np. rozlane wino czy kawa) a co za tym idzie mniej się brudzi.