Szukaj
Bądź na bierząco
Zapisz się do newslettera. Otrzymasz ciekawe wskazówki na temat zabezpieczenia antypoślizgowego. Nowości i wydarzenia. Przedstawimy Ci różne wartościowe produkty.
Loading

Płytki antypoślizgowe – na taras

Płytki antypoślizgowe na taras poszukuje wiele osób. Dzisiejsza oferta w sklepach z płytkami i ceramiką budowlaną jest bardzo obszerna. Niejedno krotnie, sprzedawca, zapytany o antypoślizgowość płytki, nie zna na nie odpowiedzi. Osobiście, wybierając płytki dla siebie, spotkałem się z takim zachowaniem sprzedawcy, że kładł płytkę na podłodze i mówili „proszę spróbować czy dla pana jest śliska”.

W opisie płytek czy innych materiałów bardzo mało jest informacji na temat stopnia śliskości powierzchni. Można spotkać także płytki z tak zwanym „atestem antypoślizgowym” ale tutaj jest ukryta mała pułapka dla nie dociekliwych. Prawie zawsze „atest” ten odnosi się do stanu suchego. Nic tam nie pisze o stanie mokrym powierzchni.

Wielu klientów zwraca na to uwagę dopiero kiedy coś się wydarzy. Biorą „atest” do ręki, kontaktują się z producentem i frustracja. Dobrze pamiętam rozmowę z jedną z klientek, która zrozpaczona zadzwoniła szukając rozwiązania dla jej sytuacji.

śliskie płytki tarasoweNa świeżo wyłożony taras – oczywiście zakupione zostały  płytki antypoślizgowe z „atestem antypoślizgowym” – wyszedł jej mąż żeby zapalić papierosa. Chciał się zaciągnąć świeżym powietrzem po burzy. Szedł pewnie bo miał świadomość, że tydzień temu położone płytki tarasowe są antypoślizgowe. To było dla niego zgubne. Upadł tak nieszczęśliwie, że pękła mu miednica biodrowa. Reklamacji u producenta nie uwzględniono podając odpowiedź, że „ostrożność trzeba zachować w każdej sytuacji…”

Przytoczony tutaj przykład nie jest jedynym w swoim rodzaju. Bardzo często mamy do czynienia z podobnymi wypadkami spowodowanymi poślizgnięciem się na śliskiej powierzchni.

Z pomocą przychodzą rozwiązania firm trzecich, które specjalizują się w zabezpieczaniu powierzchni, aby nie były one śliskie i nie stanowiły zagrożenia dla naszego bezpieczeństwa. Obojętnie czy jest to płytka na taras, czy kamień naturalny, można takie powierzchnie zabezpieczyć.

Bądź aktywny i zrób to sam!

Nie ważne, że nie ma się płytki antypoślizgowej. Można to zmienić i samemu zabezpieczyć swoje śliskie płytki.

Zobacz w zakładce Produkty, który środek jest dla Ciebie najlepszy. Nie wiesz? Zapytaj.

Aby uniknąć poślizgu na filmie wodnym, który powstaje pod podeszwą, stosuje się obróbkę chemiczną na powierzchniach ceramicznych i z kamienia naturalnego, a w wannach i brodzikach pokrycie specjalnym materiałem.

Tak zabezpieczona powierzchnia zachowuje swoje wzornictwo i wygląd. Jedynie (w zależności od fabrykatu) ulec może połysk. Producent podaje, że możliwa jest utrata połysku do 5%. Często trudno jest jednak odróżnić powierzchnię zabezpieczoną od niezabezpieczonej, bez dokonania pomiaru chropowatości.

Nie zależnie czy już mamy położone śliskie płytki na tarasie, czy dopiero planujemy ich zakup, dobrze jest wiedzieć, że jest możliwość zabezpieczenia przed poślizgiem. Pozwala to tym, którzy dopiero planują zakupić materiał, na skoncentrowaniu się na wartościach wizualnych. Niemalże każdą płytkę można zabezpieczyć antypoślizgowo po jej położeniu.

W ten sposób możemy uzyskać nie tyko płytki antypoślizgowe na taras ale również, schody antypoślizgowe na taras czy do domu.